Kādus piecus gadus atpakaļ mums radās problēma ar arābu tīrasiņu ērzeli Pumpurs Arb 9. Sava vecuma dēļ, un arī dēļ jūtīguma, tas vairs nevarēja ēst ne tikai samaltus graudus, bet arī sienu. Veterinārsts jau laikus brīdināja, ka viss, ko viņš varēja līdzēt ir jau paveikts. Zirga zobi aug garumā gandrīz visu mūžu un visu mūžu arī dilst, kad tie ir pilnībā izauguši – tie nodilst un vairs neatjaunojas.
Gan zāli, gan sienu Pumpurs varēja tikai paviļāt pa muti un atkal izmest zemē nesakošļātu. Vienu brīdi viņš varēja ēst tikai klijas, bet arī tās ceļoja cauri zarnu traktam nesagremotas, zirgs turpināja novājēt, sākās iekaisums gremošanas sistēmā.
Meklējot risinājumu mēģinājām smalcināt sienu ar ekseļmašinu, bet arī to viņš nevarēja sakošļāt.
Iedomājāmies par zāles miltiem un sākām meklēt – kur tādus dabūt. Atradām Latvijā ražotas siena granulas – Nicety – jeb latviski – gardums! Papildus priecē arī tas, ka visa Nicety produkcija ir bioloģiski sertificēta!
Šobrīd Pumpuram ir 27 gadi, viņš ir dzīvespriecīgs, aktīvs, dzimst arī kumeļi ķēvēm no viņa.
Jau vairāk kā 5 gadus Pumpurs pārtiek tikai no šīm siena granulām. Papildus dodam pavisam nedaudz klijas. Un mikroelementus un vitamīnus tikai tik cik ir siena granulās un laizāmajā sālī.

Granulas aplejam ar ūdeni un ļaujam tām uzbriest. Zirgam ir viegli tās ēst un nav jāpatērē lieka enerģija košļājot un pārstrādājot barību.

Video ar Pumpuru
https://www.youtube.com/watch?v=AJUK4KZWROM

Baiba Grīvīte

Armanda lauku jātnieku klubs